قوانین سایت

 

 • هنگام استفاده از سایت وب سایت آذر ماهی صفت، شما با رعایت شرایط زیر موافقت می کنید. شرایط با نخستین استفاده شما از سایت بلافاصله قابل اجرا می شود.
  • با ارائه هر گونه متن، تصویر، طرح، ویدیو یا صدا به وب سایت آذر ماهی صفت شما موافقت می کنید که حق استفاده از آن را به صورت رایگان به وب سایت آذر ماهی صفت بدهید و وب سایت آذر ماهی صفت به هر صورتی که بخواهد (از جمله با تغییر و تنظیم آن به دلایل ویرایشی و نگارشی) آن را استفاده کند، همچنین در رسانه های سرتاسر ایران از آن استفاده کند. در شرایط خاصی، وب سایت آذر ماهی صفت ممکن است محتوای ارائه شده توسط شما را با نهادهای ثالث مورد اعتماد به اشتراک بگذارد.
 • حق نشر در محتوای ارائه شده توسط شما، نزد شما باقی می ماند و این اجازه انحصاری نیست، بنا بر این شما می توانید همچنان از محتوایی که به بوب سایت آذر ماهی صفت فرستاده اید، به هر صورتی که بخواهید استفاده کنید از جمله اینکه به دیگران اجازه دهید آن را استفاده کنند.
 • به منظور اینکه وب سایت آذر ماهی صفت بتواند از محتوای ارسالی شما استفاده کند، شما تایید می کنید که آنچه به وب سایت آذر ماهی صفت می فرستید، کار خود شماست، افتراآمیز نیست و قوانین جمهوری اسلامی ایران را نقض نمی کند. همچنین تایید می کنید که شما حق دارید اجازه استفاده از آن را به صورتی که در بالا آمده به وب سایت آذر ماهی صفت بدهید و شما رضایت افرادی را که در کار ارسالی شما ممکن است مورد شناسایی قرار گیرند یا موافقت پدر و مادر یا ولی آنها را (در صورتی که زیر 18 سال دارند) جلب کرده اید.
 • ما معمولا نامی از شما در مورد مطالبی که ارسال کرده اید نمی آوریم اما نام شما به عنوان ارسال کننده نظرات و عکس ها عنوان می شود. وب سایت آذر ماهی صفت ممکن است به دلایل اداری یا تایید برخی موارد و مطالب، یا در زمینه پروژه های خاص با شما تماس بگیرد. برای اطلاع از کلیه مواردی که ممکن است ما با شما تماس بگیریم لطفا به بخش “سیاست وب سایت آذر ماهی صفت در زمینه حفظ حریم شخصی مراجعه کنید.
 • لطفا هنگام تهیه مطلب، عکس، یا فیلم و صدا (که قصد ارسال آن را برای وب سایت آذر ماهی صفت دارید) خود را به خطر نیاندازید، از خطرات دوری گزینید و قوانین را نیز زیر پا نگذارید.
 • اگر نمی خواهید اجازه ای را که در بالا به آن اشاره شده، واگذار کنید، لطفا فایل خود را برای وب سایت آذر ماهی صفت نفرستید یا آن را با وب سایت آذر ماهی صفت به اشتراک نگذارید.

برای شرکت در بسیاری از بخش های سایت نیاز است تا ابتدا در سایت وب سایت آذر ماهی صفت ثبت نام کنید. در این موارد هر گونه اطلاعات شخصی که در سایت وب سایت آذر ماهی صفت وارد می کنید، طبق سیاست وب سایت آذر ماهی صفت در زمینه حفظ حریم شخصی، جمع آوری، نگهداری و استفاده خواهد شد.

 1. درباره اظهارنظرهای شما:
  – اظهارنظرها باید مودبانه و با زبان مناسب نوشته شود.

نظرهای اخلالگرانه، توهین آمیز و برخورنده نباشد. اظهارنظرها باید سازنده با لحنی مناسب نوشته شود، نه با نیت بد یا برای آزردن دیگران.

نظرات نباید شامل موردی غیرقانونی یا اعتراض برانگیز باشد: موارد غیرقانونی، آزاردهنده، افتراآمیز، توهین آمیز، تهدیدآمیز، مخرب، مستهجن، ضددین، شامل اشارات جنسی، نژادپرستانه یا به هر صورت اعتراض برانگیز قابل قبول نیست و از روی وب سایت آذر ماهی صفت حذف می شود.

– شکیبا باشید: کاربران از سنین مختلف با توانایی های گوناگون ممکن است در وب سایت آذر ماهی صفت عضو بوده و از خدمات آن استفاده نمایند.

– ارسال اسپم (هرزنامه) یا موارد غیرمتبط با موضوعات کاری وب سایت آذر ماهی صفت ممنوع است: ما نمی توانیم نظرهای یکسان یا شبیه هم را که به دفعات ارسال شده باشد را بپذیریم. لطفا نظر خود را برای یک موضوع یک بار ارسال کنید. – تبلیغات یا ارسال آگهی ممنوع است.

– لطفا نظرات خود را به خط و زبان فارسی بنویسید.

– جعل هویت ممنوع است. لطفا خودتان را به عنوان شخصی دیگر معرفی نکنید. اگر نمی خواهید نام کاملتان درج شود، تنها از اسم کوچک استفاده کنید ولی نام اشخاص دیگر را استفاده نکنید.

– نام کاربری شما نیز نباید شامل کلمات نامناسب (بی ادبانه یا توهین آمیز) باشد.

– لطفا نشانی اینترنتی (یو آر ال) در نظرات خود نیاورید.

– سوء استفاده از صندوق شکایات قابول قبول نیست. اگر فردی از این امکان به نحو شایسته استفاده نکند، وب سایت آذر ماهی صفت ممکن است اقدام به لغو حساب کاربری او کند.

 1. حساب کاربری شما در وب سایت آذر ماهی صفت
  اگر فردی به منظور اخلال در فعالیت های وبسایت یا آزار سایر کاربران وب سایت آذر ماهی صفت اقدام به ایجاد حساب های متعدد بکند، ممکن است همه حساب های او لغو شود.

اگر در سایت وب سایت آذر ماهی صفت ثبت نام می کنید، باید یک ایمیل معتبر وارد کنید که از آن به طور مرتب استفاده می کنید، چرا که ایمیل هایی به آن ارسال خواهد شد. حساب هایی که با ایمیل های اشخاس دیگر یا با ایمیلی های موقتی باز می شود، ممکن است بدون اخطار قبلی، لغو شوند.

وب سایت آذر ماهی صفت این حق را برای خود قائل است که حساب کاربرانی را که به خاطر داشتن چند حساب، از سایت های پراکسی استفاده می کنند ببندد.

 1. امنیت:
  توصیه می کنیم که اطلاعات شخصی درباره خود یا هر کسی دیگر را در وب سایت آذر ماهی صفت فاش نکنید.
 2. شرایط حقوقی:
  نباید موارد افترا آمیز یا غیرقانونی در سایت وب سایت آذر ماهی صفت منتشر کنید. این موارد می تواند شامل متن، گرافیک، ویدیو، برنامه یا صدا باشد.

ارسال مطلب، عکس ، صدا یا تصویر برای سایت وب سایت آذر ماهی صفت به قصد انجام یک عمل غیرقانونی یا تبلیغ برای چنین عملی، اکیدا ممنوع است.

شما موافقت می کنید که در سایت وب سایت آذر ماهی صفت تنها مواردی را که کار اصلی خودتان است به اشتراک بگذارید یا منتشر کنید. شما نباید حقوق وب سایت آذر ماهی صفت یا نهادهای ثالث را نقض کنید یا اینکه مرتکب سرقت ادبی شوید. این حقوق شامل، حق نشر، نشانه های تجاری، رموز تجاری، حریم خصوصی، تبلیغات یا حقوق شخصی یا مالکیتی می شود.

 1. اگر زیر هجده سال سن دارید:
  لطفا از پدر و مادر یا ولی خود پیش از ثبت نام در سایت وب سایت آذر ماهی صفت اجازه بگیرد.

– هرگز اطلاعات شخصی خود یا دیگران را (مثلا مدرسه، شماره تلفن، نام کاملتان، نشانی منزل یا ایمیل) ذکر نکنید.

 1. در صورت نقض شدن این مقررات توسط شما:
  هنگام فعالیت در سایت وب سایت آذر ماهی صفت در صورت نقض این مقررات (یا مقررات دیگر مربوطه)، ممکن است ایمیلی از ما دریافت کنید. این ایمیل شامل هشداری است که ادامه نقض قوانین منجر به لغو حساب شما خواهد شد.

این اقدام ممکن است شامل تعلیق موقت یا دائم شما از ادامه فعالیت در وب سایت آذر ماهی صفت باشد.

اگر شما موارد توهین آمیز یا نامناسب را برای وب سایت آذر ماهی صفت بفرستید یا به هر نحو مطالب ناقض قانون به اشتراک بگذارید و یا منتشر کنید، و یا در سرویس های سایت وب سایت آذر ماهی صفت ایجاد اخلال کنید و وب سایت آذر ماهی صفت این اقدامات را تهدید کننده در نظر بگیرد یا اینکه این اقدامات تکرار شود، وب سایت آذر ماهی صفت ممکن است از اطلاعات موجود درباره شما استفاده کند تا اقدامات گفته شده را متوقف سازد. این امر شامل مطلع ساختن نهادهای ثالث مانند کارفرمای شما، مدرسه یا شرکتی است که شما از آنجا ایمیل گرفته اید.

وب سایت آذر ماهی صفت حق خود می داند تا هر گونه اطلاعات فرستاده شده را حذف کند یا برای بستن حساب کاربری خاصی اقدام نماید.

محدودیت مسئولیت وب سایت آذر ماهی صفت
• اکثر محتوایی که در وب سایت آذر ماهی صفت منتشر می شود توسط مردم فرستاده شده است. اظهارنظرهایی که در وب سایت آذر ماهی صفت ابراز می شود متعلق به مردم است و نه سایت وب سایت آذر ماهی صفت و همکارانش، در غیر اینصورت به روشنی اعلام می شود. وب سایت آذر ماهی صفت مسئولیتی در قبال محتوایی که توسط مخاطبان در سایت وب سایت آذر ماهی صفت یا هر سایت دیگر قابل دسترسی از طریق وب سایت آذر ماهی صفت منتشر می شود، ندارند. هر لینکی به سایت های دیگر از وب سایت آذر ماهی صفت نشانه تایید محتوای آن توسط ما نیست و استفاده از آن سایت ها با مسئولیت خود شما خواهد بود.

 • محتوای سایت وب سایت آذر ماهی صفت از جمله اطلاعات موجود در آن، اسامی، عکس ها، لوگوها و نمادهای مربوط به وب سایت آذر ماهی صفت، محصولات و خدمات آنها (یا نهادهای ثالث) در شکل موجود و به همان صورتی که هست، عرضه می شود. تا جایی که قانون اجازه می دهد، وب سایت آذر ماهی صفت هیچ تضمین یا قولی را (که در قانون به صورت روشن یا تلویحی ذکر شده) نمی پذیرد، از جمله تضمین های تلویحی در مورد (برخورداری از) کیفیت رضایتبخش، مناسب بودن برای یک منظور خاص، نقض نکردن حقوق چاپ و نشر، هماهنگ بودن، امنیت و صحت.

وب سایت آذر ماهی صفت نمی تواند به موقع بودن، کامل بودن یا عملکرد وبسایت یا محتوای آن را تضمین کند. در حالی که ما تلاش خود را برای صحیح بودن محتوا در هنگام انتشار انجام می دهیم، مسئولیتی را در مورد اشتباهات احتمالی، حذف شدن یا غلط های موجود در وبسایت نمی پذیریم.

 • هیچ یک از موارد مندرج در قسمت “شرایط” مسئولیت وب سایت آذر ماهی صفت را در قبال مرگ یا آسیب های شخصی هنگامی که اثبات شود به دلیل قصور وب سایت آذر ماهی صفت بوده، محدود یا حذف نمی کند. با توجه به جمله قبلی، وب سایت آذر ماهی صفت مسئول زیان ها و خسارت های زیر نخواهد بود (فرقی نمی کند این خسارت ها یا زیان ها پیش بینی شده، قابل پیش بینی، شناخته شده و غیره باشد): الف. از دست رفتن اطلاعات، ب. از دست رفتن درآمد یا سود مورد انتظار، پ. از دست رفتن کسب و کار، ت. از دست رفتن فرصت ها، ث. از دست رفتن حسن نیت یا آسیب دیدن حسن شهرت و آبرو، ج. زیان هایی که متوجه نهادهای ثالث می شود، چ. هر خسارتی- صرفنظر از شکل و حالت آن – که در نتیجه استفاده از سایت وب سایت آذر ماهی صفت روی دهد، چه غیرمستقیم، چه به صورت پیامدی یا غیرمستقیم، چه به صورت خاص.
 • وب سایت آذر ماهی صفت تضمین نمی کند که عملکرد سایت وب سایت آذر ماهی صفت به صورت مداوم یا بدور از خطا باشد، یا اینکه همه اشکالات برطرف شود یا اینکه سایت وب سایت آذر ماهی صفت یا کامپیوتر سرویس دهنده (سرور) بدور از ویروس و اشکال باشد. این مسئولیت شماست که اقدامات لازم مانند ویروس یابی را انجام دهید تا نسبت به دقت اطلاعات داده شده و گرفته شده مطمئن شوید.

عمومی
• اگر معلوم شود که هر یک از شرایط مندرج در اینجا غیرقانونی، غیرمعتبر یا غیرقابل اجراست، تا حدی که به حوزه قضایی -مربوط به غیرقانونی بودن، غیرمعتبر بودن یا غیرقابل اجرا بودن – ارتباط دارد، آن شرط خاص باید حذف شود در حالی که سایر شروط موجود همچنان به قوت خود باقی خواهند ماند.

 • تاخیر یا عدم اجرای حق وب سایت آذر ماهی صفت که در این شرایط ذکر شده به معنی سلب شدن آن حق از وب سایت آذر ماهی صفت نیست.
 • استفاده از سایت وب سایت آذر ماهی صفت تحت شرایط و مقررات جمهوری اسلامی ایران و باید طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران تفسیر و تعبیر شود. این مقررات تحت داوری دادگاه های ا جمهوری اسلامی ایران قابل اجراست.

شرایط استفاده از فایلهای تصویری و صوتی وب سایت آذر ماهی صفت
وب سایت آذر ماهی صفت شما را به استفاده از فایلهای ویدیویی و صوتی خود بر روی وب سایت شخصیتان با رعایت شرایط زیر تشویق می کند:

 • این استفاده تنها برای وب سایت شخصی خودتان مجاز است.
 • از کدی که در اختیار شما قرار داده شده استفاده کنید و ویدیو یا صدا را ویرایش نکنید
 • وب سایت آذر ماهی صفت حق حذف کردن محتوا را بدون اطلاع قبلی محفوظ می داند
 • استفاده از فایلهایی که توسط وب سایت آذر ماهی صفت در اختیار شما قرار داده شده است با قبول خطر احتمالی بر عهده خود شما است
 • از استفاده از این فایلها بر روی سایت هایی که مطالب غیرقانونی و یا توهین آمیز منتشر می کنند خودداری کنید
 • استفاده از مطالب وب سایت آذر ماهی صفت بر روی وب سایت شما، نشانه تأیید و قبول محتوای سایت شما نیست

اگر احساس می کنید استفاده از مطالب وب سایت آذر ماهی صفت بر روی یک وب سایت مناسب نیست، لطفاً با ما تماس بگیرید تا مورد بررسی قرار گیرد.

اجازه رسمی استاندارد برای استفاده از فایلهای تصویری و صوتی وب سایت آذر ماهی صفت
برای استفاده یا دانلود پخش کننده صوتی/تصویری، ابزارهای وب و یا دیگر نرم افزارهای وب سایت آذر ماهی صفت، متن، صدا و/یا صدا و تصویر پخش شده در نرم افزار وب سایت آذر ماهی صفت بر روی وب سایت خود، لازم است با شرایط زیر موافقت نمایید:

 1. اجازه رسمی
  1.1. به شرط رعایت از شرایط استفاده، وب سایت آذر ماهی صفت به شما اجازه غیر انحصاری برای نمایش فایلهای تصویری و صوتی وب سایت آذر ماهی صفت و مطالب وب سایت آذر ماهی صفت را که از طریق سرور وب سایت آذر ماهی صفت ارائه می شود بر روی سایت خود می دهد.

1.2. تمامی حقوق فایلها از جمله حقوق معنوی مطالب محفوظ و متعلق به وب سایت آذر ماهی صفت باقی می ماند.

1.3. این اجازه رسمی شامل استفاده از لوگوی وب سایت آذر ماهی صفت یا هر نشانه تجاری وب سایت آذر ماهی صفت نمی شود.

 1. استفاده از نرم افزارهای وب سایت آذر ماهی صفت
  2.1. شما تنها اجازه استفاده از نرم افزارهای وب سایت آذر ماهی صفت را بر روی سایت هایی دارید که از سوی وب سایت آذر ماهی صفت منع نشده اند. این سایت ها شامل سایت هایی می شوند که:

– مشخصاً برای کودکان زیر 12 سال ساخته شده اند و یا این مخاطبان را نیز شامل می شوند.

– بر علیه گروه خاصی از گروه های اجتماعی تبلیغ کند یا بخش های آسیب پذیر جامعه را هدف قرار دهد.

– خشونت را تبلیغ، تشویق یا تسهیل کند.

– فعالیت های غیر قانونی را تبلیغ، تشویق یا تسهیل کند.

– تروریسم یا دیگر فعالیتهایی را که امنیت عمومی را مورد تهدید قرار می دهند تبلیغ، تشویق یا تسهیل کند.

– استفاده از نرم افزارهای وب سایت آذر ماهی صفت در آنها باعث خدشه دار شدن شهرت وب سایت آذر ماهی صفت در رابطه با صحت مطالب و یا به روز بودن آنها شود.

– دسترسی به آنها برای همگان باز نباشد.

– در رابطه با تبلیغ صنعت دخانیات یا جنگ افزارها (از جمله باشگاه های اسلحه و غیره) فعال باشد.

– نفرت نسبت به نژاد، مذهب، جنسیت، معلولیت، سن و یا گرایش جنسی خاصی را تشویق کند یا رفتار نامناسب اجتماعی را تبلیغ، تشویق یا تسهیل کند.

– به هر طریقی سبب سوء شهرت وب سایت آذر ماهی صفت شود.

2.2. مگر آنکه به طور کتبی از سوی وب سایت آذر ماهی صفت اجازه داده شده باشد، استفاده از نرم افزارها و محتوای مطالب وب سایت آذر ماهی صفت تنها برای استفاده غیر تجاری است و نباید استفاده حرفه ای و تجاری از آن شود (همانند وبلاگهایی که توسط مراکز تجاری، بازرگانی یا حرفه ای اداره می شود). هر چند می توانید از نرم افزارهای وب سایت آذر ماهی صفت بر روی وبلاگ یا وب سایت هایی که تصاویر تبلیغاتی را نمایش می دهند استفاده کنید، نباید برای مشاهده مطالب وب سایت آذر ماهی صفت هزینه ای دریافت کنید یا به هر نحوی از مطالب وب سایت آذر ماهی صفت استفاده اقتصادی کنید.

2.3نباید هر گونه حمایت یا تأیید وب سایت آذر ماهی صفت از سایت شما یا هر موجودیت، محصول، مطلب یا هر نظر غیر وب سایت آذر ماهی صفت یا موجود در سایت خود القاء کنید. همینطور نباید ادعا کنید که ارتباط انحصاری با وب سایت آذر ماهی صفت دارید و یا اجازه انحصاری هر یک از مطالب وب سایت آذر ماهی صفت را واگذار کنید.

2.4. شما اجازه استفاده از مطالب وب سایت آذر ماهی صفت را به نحوی که باعث خدشه دار شدن شهرت وب سایت آذر ماهی صفت شود و یا وب سایت آذر ماهی صفت را دچار ضرری کند ندارید.

2.5 شما می پذیرید و تأیید می کنید که وب سایت آذر ماهی صفت اجازه انحصاری برای ویرایش کلیه مطالب وب سایت آذر ماهی صفت در هر زمانی را دارد و ممکن است به صلاحدید خود هر مطلبی را تغییر دهد یا حذف نماید. به طور ویژه شما می پذیرید و تأیید می کنید که وب سایت آذر ماهی صفت ممکن است دسترسی به مطالب وب سایت آذر ماهی صفت را که مختص به کاربران داخل ایران است را محدود کند. کاربرانی که خارج از ایران سعی به مشاهده این مطالب کنند با پیغام خطا مواجه خواهند شد.

2.6 نرم افزارهای وب سایت آذر ماهی صفت باید همانطور که توسط وب سایت آذر ماهی صفت ارائه شده است استفاده شود و نباید به هر نحوی تغییر، ویرایش یا مهندسی معکوس شود.

 1. تعهدات و گارانتی
  3.1. شما تعهد می کنید که سایت شما کاملاً با همه قوانین و مقررات مطابقت دارد.

3.2. نرم افزار و مطالب وب سایت آذر ماهی صفت به گونه ای که هست و در اختیار قرار داده شده می باشد و وب سایت آذر ماهی صفت هیچ تضمینی به هر نحوی در رابطه با نرم افزارهای وب سایت آذر ماهی صفت، مطالب وب سایت آذر ماهی صفت و یا هر مطلب دیگر بر روی وب سایت وب سایت آذر ماهی صفت نمی کند. تا آنجایی که از لحاظ قانونی ممکن باشد، وب سایت آذر ماهی صفت تلاش می کند از هر گونه تضمین ضمنی و قانونی اجتناب کند.

3.3. وب سایت آذر ماهی صفت تلاش قابل ملاحظه ای انجام داده است تا مطمئن شود که نرم افزارهای وب سایت آذر ماهی صفت و هر کد نرم افزاری مرتبط با آن خطا، ویروس یا اشکالی ندارد، هر چند وب سایت آذر ماهی صفت تضمینی در این زمینه نمی کند. شما با صلاحدید و قبول خطر احتمالی از نرم افزارهای وب سایت آذر ماهی صفت استفاده می کنید و توصیه می کنیم تمامی احتیاط های لازم را در نظر بگیرید تا از رایانه خود در مقابل آلوده شدن به ویروس محافظت کنید.

3.4. تا جایی که از لحاظ قانونی اجازه داده شود، وب سایت آذر ماهی صفت مسوولیتی در برابر هر گونه ضرر یا از دست دادن اطلاعات که ناشی یا مرتبط به استفاده از نرم افزارهای وب سایت آذر ماهی صفت یا محتویات وب سایت وب سایت آذر ماهی صفت باشد نمی پذیرد. 3.5. هر قسمت از بند 3 به تنهایی قابل اجرا است و به طور مستقل از دیگر بندها می تواند در نظر گرفته شود.

 1. تضمین
  4.1. در صورتی که شخص ثالثی روند حقوقی بر ضد وب سایت آذر ماهی صفت در رابطه با استفاده شما از نرم افزارهای وب سایت آذر ماهی صفت در حالی مطرح کند که شما از این شرایط استفاده استاندارد پیروی نکرده باشید، شما قبول خواهید کرد که در برابر تمام خسارات و هزینه ها از جمله هزینه های حقوقی که وب سایت آذر ماهی صفت در رابطه با این موضوع باید پرداخت کند، مسئول هستید و باید برای جبران آن اقدام کنید.
 2. قطع سرویس
  5.1. وب سایت آذر ماهی صفت اختیار دارد تمام یا هر کدام از مطالب وب سایت آذر ماهی صفت و یا دسترسی شما به نرم افزارهای وب سایت آذر ماهی صفت و محتوای وب سایت آذر ماهی صفت را در هر زمانی بسته به نظر خود بدون هیچ تعهدی محدود، قطع یا حذف کند.

5.2. موراد 3، 4، 5 و 6 با قطع سرویس به قوت خود باقی خواهند ماند.

 1. موارد عمومی
  6.1. شما مجاز نیستید که هر یک یا تمام حقوق و یا الزامات خود را تحت شرایط استفاده استاندارد به شخص ثالثی منتقل کنید و یا در آن تغییری ایجاد کنید.

6.2. لازم است این قرارداد با توجه به قوانین جمهوری اسلامی ایران تعبیر و تفسیر شود و با توجه به قضاوت دادگاه های جمهوری اسلامی ایران داوری شود.

6.3. هر گونه کوتاهی یا تاخیر توسط وب سایت آذر ماهی صفت در احیای حقوق خود بنا بر شرایط استفاده استاندارد نباید به معنای صرف نظر از این حقوق تلقی شود.

اگر سوال خاصی درباره شرایط ا ستفاده از سایت دارید لطفا با ایمیل [email protected] تماس بگیرید.