کمی درباره چای مراکشی

کمی درباره چای مراکشی (4)

کمی درباره چای مراکشی؛ می‌دونید که من عاشق چایی ام ، یعنی در این حد که خواستم برای اون ۴ کیلو اضافه وزن رژیم بگیرم پرسیدم چایی می‌شه خورد گفتن نه منم گفتم بی خیال رژيم. حالا فک کن چایی اش چای مراکشی هم باشه.

کمی درباره چای مراکشی (7)

امروز قراره باهم کمی درباره چای مراکشی مطالبی را بخونیم.

بعد از پست چایی همچنین استقبال شما تصمیم گرفتم در مورد چای از موادش تا نحوه ی سرو آن در کشورهای مختلف مطلب آماده کنم که اولیش قرعه به نام چای مراکشی افتاد.

آقا ببخشین یکم دیر پست چای مراکشی را گذاشتم چون امروز یک روز مکالمه رایگان داشتم رفتم به تمام اقوام دوست آشنا و فامیل و سایر وابستگان تلفن کردم تقاصم رو از همراه اول گرفتم برگشتم.

کمی درباره چای مراکشی (12)

حالا که این روزها امیکرون کمی شدت گرفته و لازمه که سیستم ایمنی بدنمان را تقویت کنیم، بهتر است از انواع دمنوش های گرم و مفید استفاده کنیم. چای مراکشی هم از اون چایی های پر خاصيت است. می‌دانید چرا؟

برای اینکه چای مراکشی یک چای خیلی خوش طعم و به شدت مفید و در میان مراکشی ها خیلی هم محبوب است. مواد اصلی این چای، نعنا، دارچین، چای سبزه اگه دوست داشتید می‌توانید بهش نبات و لیموترش هم اضافه کنید.

حالا چجوری درستش کنیم؟

طرز تهیه چای مراکشی

اول از همه یک دونه از این قوری خوشگلا!

کمی درباره چای مراکشی (1)

نه شوخی کردم  هر قوری که دارین می‌شه اما خودشون تو اینجور قوری ها درست می‌کنند، خیلیم لاکژری طور.

مثل بقیه چای ها دم می‌کشد، نیاز به جوشوندن ندارد. برای درست کردن آن، چای سبز را به همراه چوب دارچین و برگ نعناع ( اگه نعناع تازه ندارین نعناع خشک) ولی پیشنهاد می‌کنم نعناع تازه باشه خودتان فرقش رو متوجه می شوید بعد آبجوش اضافه کنین و بذارین ۱۵ دقیقه دم بکشد بعدشم به حالتی که از بالا می‌ریزن و کف می‌کنه چایی را می‌ریزید داخل لیوان و سروش کنید.

کمی درباره چای مراکشی (2)

خواص چای مراکشی

حالا بریم سراغ خواصش

درمان مشکلات تنفسی، تقویت سیستم ایمنی تقویت عملکرد قلب، درمان مشکلات معده تسکین ذهن و آرامش اعصاب، حفظ بهداشت دهان، پاکسازی پوست و از همه مهمتر کنترل وزن.

ببینین چایی چه ارج و قربی داره که همه جای دنیا برای صرف چایی آداب دارن مثل ژاپنی ها انگلیسی ها چینی ها و…

و مراکشی ها 

کمی درباره چای مراکشی (9)

دوست دارید بیشتر از مراکش بدانید؟

اگر فکر می‌کنید این پست و مثل این پست ممکنه برای کسی جذاب باشه براش بفرستین 

دوست دارین قضیه چایی ادامه دار باشه؟ مثلا چایی عراقی، چایی ترک و….

کمی درباره چای مراکشی (5)

یه اعترافم بکنم و بحث چای مراکشی رو ببندیم  بچه هام که کوچیک بودند تا دل درد یا بیرون روی داشتند فوری یه دسته نعناع می انداختم تو قوری استیل آبم می‌ریختم روش مستقیم می‌ذاشتم رو گاز برای اینکه تلخ می‌شد و ممکن بود نخورند یک تکه نبات هم می‌انداختم درونش و فوری خوب خوب می‌شدن

کمی درباره چای مراکشی (10)

الأنم که بچه هاشون اینجوری می‌شن فوری بهشون میگم نعناع جوشونده بهشون بدین همیشه هم دلیل من برای این کار این بود که اگر سردیشون کرده باشه نعناع و نبات گرمه اگه عفونی باشه نعناع ضدعفونی می‌کند.

استوری ها و هایلایت های اینستاگرام رو هم از دست ندید!

دسته بندی ها: نکات آشپزی

دیدگاهی وجود ندارد، اولین نفری باشید که دیدگاه ثبت می کنید!

شما بایستی برای ارسال دیدگاه وارد شوید.